מאפיינים של עורך דין מוסלמי

האמונה האסלאמית נשלטת על ידי מה שמכונה חוק השריעה. הסיבה לכך היא שהוא עוקב אחר המסורות והתרבות של העם המוסלמי. עורכי דין הוכשרו לייצג כל קבוצה דמוגרפית ועורכי הדין המוסלמים נטלו יוזמה להבטיח שלעוקבים אחר חוקים אלו תהיה הזכות לבחור כיצד הם רוצים להיות מיוצגים משפטית וזאת באמצעות איגוד עורכי הדין המוסלמים.

המטרות והיעדים העיקריים שלהם כוללים את העובדה שהם רוצים לקדם ייצוג הוגן לכל מי שצריך. הם גם מקדמים מודעות הן לחוק השריעה והן לחוק האנגלי על ידי עריכת מחקרים וסקרים מקיפים והפיכת הציבור והמשפט לאחוות התוצאות השונות. הם גם מקדמים יחס הוגן כאשר אדם נכנס לעולם העבודה, ללא קשר למגדר או השתייכות. מטרת עורכי הדין המוסלמים באמצעות איגוד עורכי הדין המוסלמים אינה להרחיק או להציע יחס מיוחד לחברים ולמי שמבקשים את שירותיהם אלא לחנך ולקדם מודעות בכל הנוגע להבנת החוק וזכויותיהם.

עורכי הדין המוסלמים מקיימים באמצעות עמותה זו סמינרים, טקסי פרסים למי שתרמו למען מטרתם והם גם מציעים אסמכתאות תקפות לייצוג משפטי למי שזקוק לכך. האתר ש קידום אתרים לעורכי דין להם מציע מידע על איסלאמופוביה, מכירת כרטיסים לאירועים שמתארחים על ידי ה-AML וכן מדריך מקוון של עורכי דין שאפשר לחפש אחר כל צורה של ייצוג משפטי בין אם זה פלילי, אזרחי או כל ענף משפטי אחר. מכיוון שהם ארגון לא ממשלתי, הם דורשים תרומות ותרומות כדי להרחיב את העמותה, כמו גם לשכור כמה צוות במשרה מלאה כדי לסייע בניהול חלק של ה-AML וכל צורה של תרומה יכולה להיות מוצעת באתר האינטרנט שלהם.

קבוצה זו של עורכי דין מבקשת לקדם שוויון בבתי הספר, במקום העבודה ובחברה כולה עבור המוסלמים ולהוכיח כי בהתבסס על אירועים היסטוריים, אין לעשות להם סטריאוטיפים.